V nadpisu je otazník úmyslně. Otázka totiž také je, zda vůbec něco podobného existuje. To pak záleží na úhlu pohledu. Vždy musíte peníze vrátit, a vždy za poskytnou službu zaplatit. A zde jsme u jádra pudla, jak praví klasik. Někomu zaplatíte navíc jen pár peněz, ovšem jinde tolik, že jste z toho na mrtvici.
V takové situaci je třeba se naučit říkat ne. Takovou půjčku si opravdu neberte. Ale to jsme dosti odbočili.
Výhodnost půjčky tedy tkví pouze v porovnání s jinou, u jiného věřitele. Jenže největší legrace bývá v tom, že tu lepší půjčku vám málokdo poskytne. Většinou má nastaveny dosti přísné podmínky ať je to „tvrdý“ splátkový kalendář nebo výše příjmu. A jsme u toho.
Každá bankovní instituce musí ze zákona ověřit bonitu klienta. Na základě tohoto legračního zákona musíte vy donést potvrzení o výši příjmu. A ten musí splňovat všechny podmínky bankou nebo společností dané.
Není-li tomu tak, budete slušně, leč důrazně vyprovozeni z budovy, kde věřitel sídlí. Je to hloupé a potupné, ale je to tak. Věřitel, když už jsme u něj, totiž nemusí půjčku poskytnout i kdybyste měli v pořádku kde co. Prostě nikde není psáno, že půjčku obdržet musíte.
Existují však obchodní společnosti, nebankovní společnosti a jiné, u kterých se tragédie s výpisem příjmů nedělají.
Americká hypotéka bez doložení příjmu je toho klasickým příkladem. Tento váš budoucí věřitel totiž pracuje drobátko jinak. Používá prostě jiný přístup, takže se málokdy stane, že by klient odešel nespokojen. Všechny žádosti o peníze se zde snaží vyřešit ke spokojenosti obou stran. A že se jim to daří o tom svědčí řady spokojených klientů.
Pokud se tedy i vám zachce něco peněz na nenadálý výdaj, třeba koupi chatičky nebo opravu střechy, neváhejte ani chviličku a klikněte na modrý odkaz zde v článku. Zde se dozvíte další informace.