První otázkou, kterou si člověk musí položit je, o kolik více si přeje vydělávat, zda víc peněz potřebuje konstantně či nárazově a jak moc je ochoten se kvůli tomu snažit.
V odůvodněných případech dává smysl si peníze půjčit. Ne na dovolenou, chvilkovou rozkoš a podobné, ale určitě ano na bydlení či perspektivní podnikání. Buďte si ale jistí, že dokážete peníze splácet, anebo máte v podobě blízkých lidí dobrý záchranný mechanismus. Exekuce není nic, čím by si kdokoliv měl projít.
V dnešní době je nezaměstnanost na historickém minimu, Vyplatí se, proto buď hledat nové, lépe placené zaměstnání, anebo tlačit na růst mzdy. Zaměstnavatelé by k obojímu měli být velmi svolní, protože se snaží si nové zaměstnance získat či udržet zuby nehty. Nebojte se proto být nekompromisní, i na méně kvalifikované pozice za vás náhradu stěží naleznou.
Pokud míříte výše a finančně se chcete pohybovat daleko nad průměrem, v klasickém zaměstnání se to nepodaří. Jak řekl jeden moudrý člověk: “V průměrném zaměstnání budete vždy vydělávat jen průměrné peníze, je třeba se věnovat nadprůměrným věcem pro nadprůměrné ohodnocení.“ V praxi to téměř vždy znamená pracovat na sebe a nebát se velkých soust v podobě oslovování velkých korporátů a podobně. Také velkou oddanost svému cíli. Když se zaměříme na výdělek velkého množství peněz, často k nám tak nějak přirozeně přijdou, ovšem obvykle již nezbývá čas na přátele, rodinu či zdraví.
Zahájit podnikání v morálně problematické oblasti či v oboru, na který většina lidí nemá žaludek, často bývá cestou k rychlým penězům. Otázkou je, jak máte nastavený hodnotový systém a jak je daná profese žádaná. Lepší variantou samozřejmě je pustit se do profesí, na které moc lidí „nemá“. Jestliže jste mladí, můžete zkusit řízení letového provozu, stát se pilotem. Pyrotechnika také nedokáže dělat každý, a i práce ve výškách jsou pro mnohé psychickou zátěží. Nezbývá než každému popřát hodně zdaru v hledání své cesty.